Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 27 stycznia 2021 r.
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wydarzenia


Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP w Górze Św. MałgorzatyOchotnicza Straż Pożarna w Górze Św. Małgorzaty wzbogaciła się o nowy samochód. Jest to średni samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem uterenowionym 4x4 na podwoziu marki MAN TGM 13.290 o mocy 290 KM. Zastąpi on wysłużony samochód marki Jelcz z 1977 roku.Samochód przeznaczony jest dla 6 ratowników, posiada 2500 litrów wody oraz 250 litrów środka pianotwórczego, wydajność autopompy wynosi 1600 litrów na minutę. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w agregat prądotwórczy, pneumatyczny maszt oświetleniowy sterowany elektrycznie z najaśnicami 4x500W, zraszacze, działko wodno – pianowe, wyciągarkę oraz linię szybkiego natarcia o długości 60 m.
Zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego był możliwy dzięki otrzymanym dofinansowaniom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Komendy Głównej PSP w Warszawie, Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie oraz Urzędu Gminy w Górze Św. Małgorzaty.

W dniu 23 listopada 2012 roku samochód został włączony do podziału bojowego i od tej pory może brać udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych.                

        

Wstecz