Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 27 stycznia 2021 r.
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wydarzenia


Strażacy z Łęczycy podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy12 stycznia 2014 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wzięli aktywny udział w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W hali sportowej Gimnazjum w Łęczycy odbył się halowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięła drużyna reprezentująca naszą Komendę. Po wyrównanej grze nasz zespół zajął trzecie miejsce.

Na Placu Tadeusza Kościuszki zorganizowano pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego będącego na wyposażeniu samochodów strażackich oraz wspólnie z Kołem PCK działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy pokaz uwalniania osoby poszkodowanej z rozbitego samochodu podczas wypadku drogowego. Strażacy zorganizowali również pokaz praktycznego użycia gaśnic podczas pożaru.

W ramach akcji edukacyjnej „Bezpieczny Dom – czadowa czujka” osoby, które odwiedzały stanowisko z czujkami mogły uzyskać fachową poradę odnośnie zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla oraz sposoby właściwego użytkowania urządzeń i instalacji grzewczych, w których może wytworzyć się czad. W trakcie akcji uczestnicy wypełniali ankiety, które pozwalały wykazać się stanem wiedzy na temat zatrucia tlenkiem węgla. Spośród osób, które wypełniły ankietę zostały rozlosowane czujki dymu zakupione przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi w ramach projektu „System Zintegrowanych Stanowisk Kierowania i Dysponowania Zasobami Ratowniczymi Województwa Łódzkiego – Etap II”.                

                

                

                

                

                

    

Wstecz