Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 27 stycznia 2021 r.
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wydarzenia


Śmiertelny wypadek drogowy w miejscowości KrzyszkowiceDnia 13 stycznia 2014 roku o godz. 06:43 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Krzyszkowice gm. Piątek.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego z przyczepą. W wyniku zderzenia samochód osobowy marki Chrysler wjechał do rowu, a samochód Seat Cordoba oraz ciągnik znajdują się na jezdni całkowicie blokując przejazd. Dwie osoby podróżujące samochodem Chrysler znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, natomiast u kierującego samochodem Seat będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Siła zderzenia była tak duża, że karoseria samochodu Seat została rozerwana.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zabezpieczeniu rozlanych płynów eksploatacyjnych, usunięciu elementów z rozbitych pojazdów oraz kierowaniu ruchem drogowym.

W akcji trwającej 1 godz. 56 min. udział brały 1 zastęp z JRG w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP KSRG Piątek, łącznie 10 strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policja.                

            

Wstecz