Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 27 stycznia 2021 r.
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wydarzenia


Wypadek drogowy w miejscowości Ksawerów gm. GrabówW dniu 10 lutego 2014 roku o godz. 11:09 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ksawerów gm. Grabów.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy marki Mitsubishi Carisma zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia wewnątrz pojazdu uwięziony został kierujący samochodem mężczyzna. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych strażacy przekazali rannego mężczyznę będącemu na miejscu zdarzenia lekarzowi, a następnie poszkodowany został przewieziony do szpitala w Łęczycy. Pasażerka samochodu nie odniosła poważniejszych obrażeń i samodzielnie opuściła pojazd.
Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu instalacji LPG, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych z rozbitego samochodu.

W akcji trwającej 1 godz. 30 min. udział brały 2 zastęp z JRG w Łęczycy oraz 2 jednostki OSP KSRG (Grabów oraz Stara Sobótka), łącznie 18 strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policja.                

        

Wstecz