Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 27 stycznia 2021 r.
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wydarzenia


Pracowita sobota strażaków z powiatu łęczyckiego15 marca 2014 roku do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło łącznie 19 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków wichury, która w sobotę przeszła nad powiatem łęczyckim.W wyniku silnie wiejącego wiatru strażacy wyjeżdżali do: zerwanych pokryć dachowych na dwóch budynkach (w tym jednym mieszkalnym), zerwanych linii energetycznych i lampy oświetlenia ulicznego oraz przewróconych na jezdnię drzew.

W miejscowości Besiekiery gm. Grabów wiatr zniszczył drewniany budynek gospodarczy, w którym znajdowały się bele słomy oraz pasza dla zwierząt. Działania straży pożarnej polegały na przeszukaniu zawalonej konstrukcji budynku oraz pomocy w zabezpieczeniu zgromadzonej paszy.

W miejscowości Łęka gm. Piątek zostało częściowo uszkodzone pokrycie dachu na budynku mieszkalnym, natomiast w miejscowości Wilczkowice Górne gm. Łęczyca na budynku gospodarczym. W obu przypadkach działania straży pożarnej skupiły się na zabezpieczeniu dachów przy pomocy plandek.

W sobotnich działaniach straży pożarnej trwających od godz. 11:50 do godz. 01:40 następnego dnia udział brały zastępy z JRG w Łęczycy i OSP w KSRG (Góra Św. Małgorzaty, Grabów, Piątek, Stara Sobótka, Topola Królewska oraz Witonia) oraz policja i zakład energetyczny.                

    

Wstecz