Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: sobota, 19 września 2020 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Wydarzenia


Tragiczny wypadek drogowy18 kwietnia 2019 roku o godz. 8:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jacków gm. Daszyna.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Wewnątrz pojazdu uwięziona była jedna osoba, do której niezbędne było wykonanie dostępu. Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do uwięzionego kierowcy, odłączeniu akumulatora w pojeździe, zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz uprzątnięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych oraz części karoserii.

W działaniach trwających 4 godz. 30 min. udział brały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łęczycy oraz 1 zastęp z OSP w KSRG Daszyna, łącznie 13 strażaków.        

Wstecz