Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: środa, 27 stycznia 2021 r.
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wydarzenia


Pożar budynku gospodarczego w Nowym Besku16 października 2019 roku o godz. 16:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Nowy Besk gm. Grabów.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się budynek gospodarczy oraz zagrożone są dwa inne budynki (mieszkalny oraz garaż). Ze względu na duże zapotrzebowanie w wodę niezbędne było zadysponowanie dodatkowych zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody na palący się budynek, dwóch prądów wody w obronie na sąsiednie budynki, przeszukaniu terenu akcji w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, przegarnięciu i dogaszeniu nadpalonych materiałów, dowożeniu wody, oświetleniu terenu akcji. W celu szybszego zlokalizowania źródła pożaru użyto kamery termowizyjnej.

W akcji gaśniczej trwającej 3 godz. 17 min. udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, 1 zastęp z JRG PSP w Ozorkowie, 1 z JRG PSP w Poddębicach, 6 zastępów z ochotniczych straży pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (OSP Grabów, OSP Leźnica Mała, OSP Piątek, OSP Stara Sobótka, OSP Świnice Warckie oraz OSP Topola Królewska) oraz 1 zastęp z OSP spoza KSRG Sławęcin, łącznie 42 strażaków.

Na miejsce zdarzenia przybył również zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy mł. bryg. Marek Mikołajczyk, który przejął dowodzenie i podtrzymał zamiar taktyczny.            

Wstecz