Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy


Dzień: niedziela, 29 listopada 2020 r.
Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Wydarzenia


Kampania społeczna „Czad i Ogień. Obudź czujność”27 września 2020 roku na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbył się etap powiatowy kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność”. Podczas kampanii zostały rozlosowane czujki czadu i dymu zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.Podczas festynu odbyły się pokazy sprzętu ratowniczego i gaśniczego będącego na stanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu łęczyckiego. Każdy z uczestników mógł uzyskać informacje na temat pracy strażaka oraz zagrożeń, jakie mogą spotkać w życiu codziennym, m.in. pożary, wypadki, objawy i skutki zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Każdy z uczestników mógł na fantomie przećwiczyć prawidłowy ucisk klatki piersiowej i wdech.
Dzieci mogły wziąć udział w konkursach zręcznościowych związanych z gaszeniem pożarów oraz ratownictwa wodnego. Z udział we wszystkich konkurencjach na dzieci czekały dyplomy i upominki.
Podczas etapu powiatowego kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność” odbyły się losowania czujek czadu i dymu, które zakupione zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Etap wojewódzki kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność” odbędzie się 3 października 2020 roku w CH Manufaktura w Łodzi.                

                

                

                

    

Wstecz